Η Αctionline, εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού, για λογαριασμό μεγάλης Ασφαλιστικής εταιρείας στην Αθήνα, αναζητά υπάλληλο για το τμήμα Αποζημιώσεων ασφαλειών ζωής & υγείας.

Insurance Operation Assistant

Περιγραφή Θέσης:

  • Καθημερινή επεξεργασία των εγγράφων στο τμήμα ασφαλειών ζωής.
  • Καταχώρηση των δεδομένων σε ηλεκτρονικό σύστημα και παρακολούθηση των αιτημάτων.
  • Διαχείριση και καθημερινός έλεγχος των δικαιολογητικών για τη διασφάλιση της διαδικασίας πληρωμής.
  • Διαχείριση ερωτήσεων και παραπόνων πελατών σχετικά με την διαδικασία της αποζημίωσης.
  • Διατήρηση και ενημέρωση του ηλεκτρονικού αρχείου πελατών
  • Προετοιμασία στατιστικών αναφορών

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Απόφοιτοι Α.Ε.Ι, /T.E.I. /I.E.K. (ιδανικά με κατεύθυνση σε ασφαλιστική επιστήμη)
  • Τουλάχιστον 1 έτος εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση Η/Υ και εφαρμογών MS Office
  • Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας

Παροχές:

  • Σταθερός μηνιαίος μισθός και ασφάλιση
  • Συνεχής εξέλιξη και επιμόρφωση
  • Εύκολη μετακίνηση με τα ΜΜΜ

Οι υποψήφιοι που ενδιαφέρονται για την θέση εργασίας, μπορούν να αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα ηλεκτρονικά μέσω της επίσημης σελίδας της Actionline www.actionline.gr

Η ACTIONLINE θα επικοινωνήσει μόνο με τους υποψηφίους που διαθέτουν την ανάλογη εμπειρία, ενώ θα τηρηθεί αυστηρά εχεμύθεια και εμπιστευτικότητα