Η Actionline, εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού, στο πλαίσιο συνεργασίας της με καταξιωμένο πελάτη της στο χώρο της ανδρικής ένδυσης, τη Navy & Green, αναζητά Merchandiser για την περιοχή της Αθήνας.

Περιγραφή Θέσης

  • Συχνές επισκέψεις στα καταστήματα για την διαμόρφωση ομοιογενούς εικόνας στο δίκτυο (βιτρίνες και εσωτερικό καταστημάτων).
  • Εφαρμογή στρατηγικών merchandising ισορροπώντας μεταξύ των προσδοκιών των πελατών και των στόχων της εταιρείας.
  • Ανάλυση πωλήσεων, αντιδράσεων πελατών και τάσεων της αγοράς με σκοπό την πρόβλεψη αναγκών σε εμπορεύματα και τον σχεδιασμό του εύρους και αποθέματος προϊόντων.
  • Ενίσχυση του ενδιαφέροντος των πελατών και των επιπέδων πωλήσεων με την κατάλληλη έκθεση των προϊόντων.
  • Παρακολούθηση της κίνησης των αποθεμάτων και των προωθητικών ενεργειών, αλλαγών στις τιμές, εκπτώσεων κ.λπ.
  • Διαρκής ενημέρωση σχετικά με τις βέλτιστες πρακτικές του κλάδου.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αποδεδειγμένη προϋπηρεσία ως merchandiser
  • Δημιουργικότητα
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας & πελατοκεντρική αντίληψη
  • Άριστες δεξιότητες προφορικής και γραπτής επικοινωνίας
  • Εμπορική οξυδέρκεια και δυνατότητα “αποκωδικοποίησης” των πελατών
  • Πτυχίο ΑΕΙ στο Marketing ή σε σχετικό τομέα θα ήταν εκτιμητέο
  • Κάτοχος άδειας οδήγησης

Οι υποψήφιοι που ενδιαφέρονται για την θέση εργασίας, μπορούν να αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα ηλεκτρονικά μέσω της επίσημης σελίδας της Actionline στον ακόλουθο σύνδεσμο www.actionline.gr

Η ομάδα του Recruitment Solutions θα επικοινωνήσει μόνο με τους υποψηφίους που διαθέτουν την ανάλογη εμπειρία, ενώ θα τηρηθεί αυστηρά εχεμύθεια και εμπιστευτικότητα.